Krótki przegląd pompowanych desek SUP

Pompowane deski typu SUP (Stand Up Paddle) zdobywają w naszym kraju coraz większą popularność. Osoby uprawiające ten szczególny sport bądź korzystające z desek czysto rekreacyjnie możemy spotkać niemal nad każdym akwenem. Co więcej, pływanie na nich ma w sobie niezwykły urok, który sprawia, że znaczna część początkujących szybko decyduje się na zakup własnej deski. I tutaj pojawia się pewien problem, ponieważ to, co jest zaletą, a więc mnogość rodzajów desek SUP może również przyprawić o ból głowy. Jaką deskę wybrać? Odpowiedź jest jedna – najlepszą dla siebie. Jak to zrobić? Zapoznając się z ich typami przedstawionymi w naszym poradniku!

Rodzaje pompowanych desek SUP dostępnych w sprzedaży

Zaczynamy, poniżej znajdziesz krótki opis sześciu typów desek SUP, które naszym zdaniem zasługują na największą uwagę. Co ważne, są one dostępne w sprzedaży, a więc bez problemu znajdziesz je m.in. w naszym sklepie.

  • Allround – to uniwersalne modele, które świetnie sprawdzą się, jako deski typowo rekreacyjne. Będą one dobrym wyborem dla początkujących, a to dzięki ich szerokości, przekładającej się na stabilność. Konstrukcje Allround są z reguły duże, wyporne i stosunkowo grube.
  • Touring – deski przeznaczone do dłuższych wycieczek. Szybsze i znacznie bardziej zwrotne niż modele Allround. Większa wyporność pozwala na zabranie bagażu.
  • Fitness & Yoga – deski SUP przeznaczone do uprawiania ćwiczeń (np. pilates) oraz jogi na wodzie. Duże, a przede wszystkim stabilne. Dostępne w różnych kształtach.
  • Multiperson – dmuchane deski do pływania wieloosobowego. Bardzo duże, wyporne i stabilne. Bez trudu pomieszczą trzy dorosłe osoby, a niektóre modele nawet cztery. Dobry wybór m.in. dla rodzin z dziećmi.
  • Deski Windsup – to szczególny rodzaj desek pompowanych, ponieważ są one przystosowane do montażu pędnika windsurfingowego. Świetny wybór dla osób rozpoczynających swoją przygodę z windsurfingiem.
  • Race – deski SUP przeznaczone do wyścigów. Niezwykle szybkie, wąskie, z reguły twarde. Tylko dla osób, które wiedzą, jak pływać i chcą rozwijać się w kierunku sportowym.

Deski SUP – sprawdź przygotowaną ofertę

Jak widać, istnieje sporo rodzajów desek SUP i tak naprawdę każdy z nich znajdzie swoich miłośników. Przedstawione powyżej typy desek kupisz w naszym sklepie w dobrych cenach. Pamiętaj, aby sprzęt wybierać z namysłem. Jeśli masz jakiekolwiek pytania – zapraszamy do kontaktu. Chętnie na nie odpowiemy, a także pomożemy w wyborze deski.