Na początku 2007 roku, kiedy mantra „You Only Live Once” zderzyła się z pasją dzielenia się ze światem deską SUP, historia YOLO Board® rozpoczęła się w Santa Rosa Beach na Florydzie

Malownicze, znane na całym świecie plaże i różnorodne szlaki wodne Zatoki Północno-Zachodniej Florydy okazały się idealnym tłem dla firmy YOLO Board i jej misji rozwoju. Jest to biznes oparty na założeniu, że SUP jest łatwy i dostępny dla każdego, bez względu na jego wiek, umiejętności lub poziom sprawności. Misją YOLO Board jest wytwarzanie wysokiej jakości, artystycznie zaprojektowanych desek SUO; oraz zapewnienie najwyższej jakości obsługi klienta i doświadczeń każdemu członkowi stale rozwijającej się społeczności użytkowników YOLO.

Od początku swojej działalności YOLO Board® stała się niezwykłą marką lifestyle'ową z siedzibą w Miramar Beach na Florydzie. Marka obejmująca działalność detaliczną prowadzoną przez firmę wzdłuż Szmaragdowego Wybrzeża, rodzinę niezależnych sprzedawców detalicznych w USA i za granicą. U podstaw filozofii Zarządu YOLO leży budowanie społeczności, zachęcanie do odkrywania i dbanie o dobre samopoczucie wszystkich osób, które mają kontakt z marką. Firma kontynuuje pracę każdego dnia, aby wzmocnić i zainspirować prostym, ale potężnym przypomnieniem, że „Ty żyjesz tylko raz”… więc licz to!